Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

pakli

ZÁMEK HRADEC NAD MORAVICÍ 31.1.2017

36 fotek 31.1.2017 27 zobrazení
Místo pozdějšího zámku bylo osídleno pravděpodobně už od první poloviny 8. století a nejpozději od 10. století se zde nacházelo hradiště.
V zakládací listině kláštera Hradisko z 3. února 1078 se zmiňuje celní stanice, která stála nedaleko Hradce.V listině z roku 1224, kterou český král Přemysl Otakar I. potvrdil a rozšířil Opavě její městská práva, se zmiňuje hradecký kastelán Vítek.
Když se Mikuláš Opavský vrátil z uherského zajetí a ujal se na Opavsku svých práv, musel Záviš z Falkenštejna s Kunhutou Opavsko opustit. V druhé polovině 80. let 16. století za Pruskovských došlo k radikální pozdně renesanční přestavbě zámku.
Dne 24. července 1627 dobyla Hradec císařská vojska. O den později byl velitel dánské posádky na Hradci Alexandr Holub v Opavě popraven.
V únoru 1796 zámek vyhořel. Zničeno bylo celé druhé patro. V prvním patře byly především poškozeny místnosti v západním a severním křídle. Kromě cenného mobiliáře byla většinově zničena i cenná knihovna, jejíž hodnota byla odhadována na 30 000 zlatých. Teprve o více než rok později (15. července 1797) byla podepsána smlouva na renovaci zámku s krnovským stavitelem Janem Mihatschem.
V letech 1872–1874 zpracoval architekt Alexis Langer několik studií a plánů na výstavbu hospodářského areálu zámku – tzv. Červeného zámku. V následujících letech 1874–1879 Langer sám řídil výstavbu areálu. Po roce 1879 převzal stavbu architekt Händel z Výmaru, který ji řídil až do dokončený výstavby v roce 1895.
reklama
Vytvořte z tohoto alba:
Reklama
Audiokniha zdarma:
Muži, kteří nenávidí ženy
Získejte knihu ZDARMA

Komentáře

přidat komentář

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron